KATALOG ve BROŞÜRLER

RES ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş.

İLETİŞİM FORMU


RES ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş.

RESENERJISISTEMLERI.COM HÜKÜM ŞARTLARI

RES ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş.

RES ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş. GİZLİLİK POLİTİKASI

RES ENERJİ SİSTEMLERİ A.Ş.

GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ
GÜNEŞ ENERJİSİ OTOMASYONU
 
 
NEDEN GÜNEŞ ENERJİSİ?
Dünyanın en önemli enerji kaynağı güneştir. Güneş enerjisi hem bol, hem yenilenebilir, hem de doğanın bize sunduğu ücretsiz bir enerji kaynağıdır. Bunların yanı sıra fosil yakıtların kullanımından kaynaklanan çevresel sorunların çoğunun güneş enerjisi kullanılan sistemlerde olmaması bu enerji türünü temiz ve çevre dostu bir kaynak haline getirmektedir.

Ülkemiz ise coğrafi konumu nedeni ile sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli açısından birçok ülkeye göre şanslı durumdadır. Güneşten dünyaya saniyede yaklaşık olarak 170 milyon MW enerji gelmektedir. Türkiye'nin yıllık enerji tüketiminin 100 milyon kW olduğu düşünülürse, 1 saniyede dünyaya gelen güneş enerjisi Türkiye'nin 1 yıllık enerji üretiminin 1.700 katıdır.

Termal güneş sistemlerde öncelikle güneş enerjisinden ısı elde edilir. Bu ısı, ısıtma ve kullanım sıcak suyu elde etmek için kullanılabilir. Ancak bu alternatiflerin hangisinin size uygun olduğuna dair geliştirilebilecek çözümler için mühendislerimizi aramanızı öneririz.
ÜRETİM
Ressolar DT1 güneş kollektörleri, Avusturya'da dünyanın en büyük düzlemsel panel üretim tesisinde insan eli değmeden, yüksek teknolojili robotlar tarafından üretilmektedir. Kollektörlerin kusursuzluğu ve hassaslığı bundan kaynaklanmaktadır. DT1 Serisi güneş kollektörlerinde, güneş ışınlarını soğuran yüzeyde paslanma önleyici ve yüksek sıcaklığın yol açabileceği sorunlara karşı iki farklı kaplama bulunmaktadır. Ayrıca bu selektif yüzey ile şase arasında tropikal silikon kullanılması, kollektörün iç aksamının dış ortamdan izole olmasına; dolayısı ile yağmurlu, karlı, rüzgarlı ve kumlu hava koşulları vb. dış ortam şartında çalışabilme özelliği kazanmasını sağlamıştır.

DT1 Serisi güneş kollektörleri, oldukça basit bir tasarıma sahiptir. Montajı kolaylaştırmak adına, minimum sayıda pirinç bağlantı ekipmanına göre dizayn edilmiştir. Ayrıca kullanılan üstün teknolojili lazer kaynak yöntemi ile sorunsuz bir şekilde uzun yıllar boyunca aynı verimle çalışabilir.

Ressolar güneş kollektörleri sahip olduğu özellikler her türlü dış hava koşullarına karşı gösterdiği dayanıklılık ile şehirde, deniz kenarında, dağ yamacında, hatta çöl koşullarında bile sorunsuz kullanım sağlar. Türkiye'nin ise her noktasında enerji üretir.
DT-1 GÜNEŞ KOLLEKTÖRLERİ
Tüm çatılarda.  
Akıllı havalandırma ile kum fırtınalarına dahi dayanıklı tasarım.
32 kg ağırlık ve 73 mm kalınlık sayesinde hafif ve kolay nakliye.
150 km/h hızına kadar rüzgar ve 0,75 kN / m² kar yüküne kadar dayanıklılık sağlayan yapı.
Lazer kaynaklı alüminyum yüzey ve özel seçilmiş malzemeler ile dış şartlara karşı dirençli yapı.
Güneş ışınlarının yansımasını minimize eden ve maksimum absorbsiyon sağlayan özel üretilmiş temperli solar cam.
Her çatıya uygun montaj kolaylığı sağlayan tasarım.
 
 
DT-1 KESİT DETAYI
 
   
Res Enerji Sistemleri A.Ş. Barbaros Bulvarı No: 52/2 Beşiktaş - İstanbul / TURKEY
Telefon: +90 212 356 06 33 / Faks: +90 212 275 00 62 / info@resekipman.com / info@resenerji.com / Copyright © 2012 Res Enerji Sistemleri A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır
Katalog & Broşürler İletişim Formu Created By Graphiboy Creative Studio Hüküm Şartları Gizlilik Politikası